Latvijas Būvinženieru savienība un žurnāls “Būvinženieris” sadarbībā ar būvindustrijas nevalstiskajām organizācijām un valsts institūcijām šogad jau devīto reizi suminās izcilākos nozares speciālistus.

Raimonds Eizenšmits, Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs:

“Neskatoties uz dažādiem valdības noteiktajiem ierobežojumiem un ar tiem saistītajiem šķēršļiem profesionālo prasmju īstenošanā, droši varam teikt, ka būvindustrija un tās profesionāļi arī šogad ir atstājuši nozīmīgas pēdas mūsu būvkulturā. Būvindustrijas lielās balvas pasniegšanas ceremonijā paldies sakām mūsu labākajiem inženieriem un arhitektiem gan par paveikto mūža garumā, gan par nozīmīgu ieguldījumu un sasniegumiem viena vai divu gadu garumā. Paldies uzņēmumiem un organizācijām, kas motivējušas un atbalstījušas savus labākos darbiniekus un arī palīdz mums noorganizēt šos nozares cilvēkiem un visai sabiedrībai nozīmīgos svētkus. Lai balvas saņem paši labākie! Lai augstais novērtējums ir motivācija balvu saņēmējiem un mums visiem sasniegt arvien jaunus mērķus Latvijas būvmākslā!”

Uģis Bratuškins, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors, dekāns: “Apbalvojums “Būvindustrijas lielā balva” ir dzīvs un daudzveidīgs stāsts par mūsu laikabiedriem, ar kuru radošumu, zināšanām, prasmēm un darbu mūsu dzīves telpa top kvalitatīvāka un ikvienam tīkamāka. Radošums jeb spēja uz ierastām lietām paraudzīties no neierasta skata punkta, ir vērtība, kas katram ir ielikta šūpulī, un tā ir tikai jāizkopj. Zināšanas uzkrājam skolā un augstskolā, bet prasmes iegūstam darbā. Būt “Būvindustrijas lielās balvas” atbalstītāju lokā ir gan liels gods, gan liels izaicinājums, jo Rīgas Tehniskā universitāte kā lielākā Latvijas arhitektu un inženieru kadru kalve ir tieši atbildīga par vides veidošanas kvalitāti mūsu valstī. Nominācija “Gada students”, kas ir kļuvusi par Būvindustrijas lielās balvas sastāvdaļu, noteikti iezīmē nozares pārliecību, ka nākotne ir mūsu šodienas atbildība.”

Jānis Berķis, Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociācijas valdes priekšsēdētājs:

“Digitalizācija liek nepārtraukti attīstīties un konkrēti BIM ir graujoša tehnoloģija tās pozitīvajā nozīmē, jo liek sadarboties daudz aktīvāk, sazināties ar cilvēkiem biežāk un uzlabo mūsu būves un to atstāto iespaidu uz vidi. Būvindustrijas lielā balva ir par tiem cilvēkiem, kas spēj pilnveidot savu darbu būvniecības nozarē, lai mēs dzīvotu vēl drošākā un sakārtotākā vidē.”

Dmitrijs Astašonoks,  “VELUX Baltics” ģenerāldirektors:

“Ļoti atzinīgi vērtējam būvniecības nozares augstāko apbalvojumu – “Būvindustrijas lielā balva”. Šī atzinība nozares profesionāļiem kalpo kā motivācija turpināt iesākto un sasniegt jaunas virsotnes pievēršot uzmanību kvalitatīvai būvniecībai un veselīgam ēku iekštelpu klimatam.”

Monta Berga, biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” izpilddirektore:

“Cilvēki saka, ka ceļi ir valsts ekonomikas asinsrite, kā zināms ik gadu par infrastruktūras atjaunošanu/ labošanu rūpējas mūsu ceļinieki un tiltinieki, vai labākajiem speciālistiem arī nebūtu jāpasaka īpašs PALDIES?”

Artūrs Rakstiņš, Latvijas Būvkonstrukciju projektēšanas asociācijas valdes loceklis, SIA “Araintellect” galvenais inženieris:

“Pasaulē un Latvijā notiek nemitīga attīstība un tikai mēs paši varam veicināt attīstību, atbalstīt to un neatpalikt no Pasaules attīstības tendencēm. Būvindustrijas lielā balva lieliski veicina attīstību, lai atskatītos uz paveikto, novērtētu to un kopīgi virzītos tālāk.”

Dāvis Golds, SIA” Inženieru birojs Kurbada tilti” transportbūvju būvinženieris, projektētājs un būvuzraugs, Būvindustrijas lielās balvas laureāts, “Gada jaunais inženieris 2020”:

“Būvinženieru darbi ir redzami mums visapkārt. Pateicoties tiem, mums ir pajumte, mēs spējam nokļūt, kur mums vajag, un varam izbaudīt dzīvi ar sev tuvajiem, nedomājot par dzīves pamatvajadzībām. Taču par spīti būvindustrijas redzamībai, paši būvinženieri parasti izvēlas palikt neredzami un strādāt “aizkadrā”. Būvindustrijas lielā balva ir lielisks veids kā izcelt gaismā tos inženierus, kas ir neatlaidīgi strādājuši, lai uzlabotu mūsu visu dzīves, kā arī tos jaunos talantus, kas to darīs nākotnē.”

Daiga Dzedone, Latvijas Arhitektu savienības padomes locekle, Ventspils pilsētas galvenā arhitekte:

“Katrs paveikts darbs prasa novērtējumu. Labi paveikts darbs prasa novērtējumu un atzinību. Izcili paveikts darbs prasa novērtējumu, atzinību un apbalvojumu. Lai apbalvojumi triumfē pār atzinībām, atzinības pār novērtējumiem un lai visi novērtējumi ir profesionāli un augstvērtīgi!”

Līdz 15. septembrim piesakiet augstajam apbalvojumam Būvindustrijas lielā balva gan seniorus, gan praktizējošus kolēģus un sadarbības partnerus, kā arī studentus. Vairāk informācijas – https://lielabalva.lv/balva/#nolikums Apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva galvenais partneris: Knauf, sadarbības partneri: Bauroc, Peri, Paroc, CMB, Velux, ThermoWhite, atbalstītāji: RERE Grupa, Sakret, Ramirent, Firma L4, mediju partneri: Būvinženieris, buvbaze.lv; buvlaukums.lv; abc.lv, building.lv, Laiks mājai. 

 

 

Comments are closed.