“Būvindustrijas lielā balva”

“Būvindustrijas lielā balva”

Kurš no inženieriem, arhitektiem, zinātniekiem, būvmateriālu ražotājiem un citiem būvindustrijā strādājošajiem pelnījis lielo atzinību – valstī augstāko nozares apbalvojumu, Būvindustrijas lielo balvu “Pamatakmeni”? Kuri nozarei teju visu mūžu atdevušie saņems “Pamatakmeni”? Kuriem arhitektiem un inženieriem šogad tiks pasniegta Būvindustrijas lielā balva?

To noteiks būvindustrijas profesionāļi – teju 40 vērtētāji.

Pretendentus balvai var izvirzīt kolēģi, uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, pašvaldību pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, juridiskas un fiziskas personas, kas nav pretendenta pirmās pakāpes radinieki vai pats pretendents.

Vērtētāji gaida vēstules ar aprakstu par izvirzītā kandidāta projektiem un nopelniem, par viņa personīgo ieguldījumu kāda projekta vai būves tapšanā. Vērtētāji gaida pamatojumu, kāpēc tieši šis balvai pieteiktais inženieris vai arhitekts pelnījis valstī augstāko nozares apbalvojumu.

Kategorijā “Gada inženieris/arhitekts 2019” kopā ar motivācijas vēstuli par pretendentu obligāti jāiesniedz vismaz divi IETEIKUMI jeb ATBALSTA VĒSTULES no kolēģiem, pasūtītājiem vai sadarbības partneriem. Ieteikuma/atbalsta vēstules apjoms – līdz 500 rakstu zīmēm. Ieteikuma/atbalsta vēstules saturs – pamatojums, kāpēc tieši šis pretendents cienīgs saņemt “Būvindustrijas lielo balvu 2019”. Kāds ir viņa kā inženiera/arhitekta pienesums kopējā projektā?

Balvas “Pamatakmens” pasniegšanas ceremonijas ideja balstīta visu būvindustriju apvienojošā, nekomerciālā, nozares sabiedrisko organizāciju rīkotā pasākumā ar mērķi izcelt CILVĒKU: arhitektu, būvinženieri, zinātnieku, būvmateriālu ražotāju un citus nozares ļaudis, kuru līdzdalībai un prasmēm pateicoties, tapušas izcilas būves. Šogad balva tiks pasniegta septīto reizi. Lai arī būvindustrijas profesionāļi nosaka, kuri pretendenti iegūs valsts augstāko apbalvojumu nozarē, interneta vidē par pretendentiem balsot var jebkurš, tā palīdzot pretendentam iegūt simpātiju balvu. Būvindustrijas ļaudis atzīst, ka nav lielāka gandarījuma, kā būt atzītiem nozares profesionāļu vidū un tikt suminātiem savā valstī, kā arī novērtētiem starp kolēģiem.

BŪVINDUSTRIJAS LIELĀ BALVA 2019 laureātu apbalvošanas ceremonija notiks 2019. gada 3. septembrī VEF kultūras pilī.

Izcili inženieri un arhitekti atrodami gan starp tikko strādāt sākušajiem, gan pieredzes bagātajiem. Būvindustrijas lielā balva palīdz celt gaismā un godināt abus – gan tos, kuri pārliecinoši ir spēruši pirmos soļus būvindustrijā, gan tos, kuri savu “pudu sāls jau ir apēduši” un iemantojuši kolēģu, darba devēju un sabiedrības atzinību.

Jau septīto gadu Latvijas Būvinženieru savienība un tās izdotais žurnāls “Būvinženieris” sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām izsludina pieteikšanos gadskārtējam Latvijas mēroga notikumam BŪVINDUSTRIJAS LIELĀ BALVA. Balva tiek pasniegta divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas iekļauj nominācijas “Gada inženieris”, “Gada arhitekts”, “Gada jaunais arhitekts”, “Gada jaunais inženieris”. Pretendenti uz šiem tituliem tiks vērtēti profesionālajā vidē. 12 laureāti (katrā kategorijā seši) saņems galveno balvu “Pamatakmeni” un citas prestižas un nozīmīgas balvas.

BŪVINDUSTRIJAS LIELĀ BALVA 2019 notiek pateicoties ģenerālsponsoram SIA “BAUROC”, sponsoriem: SIA „Knauf”, SIA “Peri”, SIA “Paroc”, AS “Skonto group”,  SIA “M.S. AQUA “ (Thermowhite), SIA “Velux”, SIA “Tenax Panel”, SIA “Stikla serviss” un atbalstītājiem: SIA “RERE GRUPA”, SIA „Sakret”, „Ramirent Baltic” AS Rīgas filiāle, SIA “CMB”, mediju partneriem: building.lv, abc.lv, būvlaukums.lv, buvbaze.lv, “Būvinženieris”.

Ģenerālsponsors

Sponsori

Atbalstītāji