Tradicionālais sociālais projekts šoreiz Būvindustrijas lielās balvas talciniekus aizveda līdz Mežmuižai Ozolainē.

Būvindustrijas lielās balvas talcinieku lielākā vēlme – pavasarī  ierasties palīgā entuziastiem, kas vēlas no pamestības Latvijā atgriezt kādu skaistu vietu. Tā varbūt arī privātīpašums, bet plānota kā pieejama sabiedrībai.

Talkā piedalās pārstāvji no Būvindustrijas lielās balvas pretendentu vērtētājiem, organizētāju komanda, Būvindustrijas lielās balvas atbalstītāji- sadarbības partneri.

Daudzus gadus muižiņa Limbažu pievārtē, Ozolainē bija bez saimnieka. Pamesto ēku bija iecienījuši vietējie bomži un pļēguri. Mežmuižas bēdas beidzās, kad to nopirka Andris Djačenko un sāka ar to, ka mēģināja atbrīvot muižu no uzkrātā kultūrslāņa.

Pamazām viņš kopā ar mammu Anitu Djačenko un palīgiem iekopa teritoriju, izzāģēja liekos kokus, uzlika sētu, savāca vairākus kravas auto ar pudelēm un citiem atkritumiem, veica ēku apsekošanu. Šobrīd rit projektēšanas darbi. Saimnieki plāno izbūvēt ūdens vadus, kanalizāciju, elektrības pieslēgumus un uzbūvēt terasi.

“Mežmuižu (vēsturiski Meža Muiža) nopirku 2016. gadā no tās vēsturiskajiem mantiniekiem, kuri 1942. gadā bija pārcēlušies uz dzīvi Zviedrijā. Teritorija bija pamesta no 1993. gada. Šajā laikā viss vērtīgais pazudis,” stāsta Andris. Par vēsturi saimniekiem vēl nav izdevies savākt daudz ziņu. Tā esot bijusi kā apakšmuiža un šajā vietā vismaz no 17gs. Ir dažas pirmskara fotogrāfijas. 1928. gadā šo ēku nopirka ģimene, kura 1932. gadā muižai uzbūvēja balkonu un kolonnas ēkas fasādē. Viņi 1942. gadā pārcēlās uz Zviedriju. No viņiem muižu  nopirka Djačenko.

Tieši tāpēc, ka Djačenko ir vēl tikai pašā ceļa sākumā, lai Latvijā būtu par sabiedrībai pieejamu vienu sakoptu vietu vairāk, tika nolemts, ka Būvindustrijas lielās balvas talkotāji šogad ieradīsies Mežmuižā.

Bija plānots darbs pie bērnu laukuma izveides, dažādi apzaļumošanas darbi un muižas ēkas tīrīšana. Lai arī pamatīgi iztraucēja lietus un darbu plānus pamainīja, talciniekus tas tomēr neatbaidīja. Raimonds Eizenšmits (Latvijas Būvinženieru savienība, PKE) un Mārtiņš Fībigs (Vimbas MF, LLU) tīrīja dīķi, Sergejs Pislegins (Būvbāze) un Reinis Neļķe (Laiks mājai) atgrieza dzīvību vecajām pagraba durvīm un pagraba griestiem, Juris Grīnvalds un Kārlis Bikšus (Sakret), Didzis Malkausis (Peri), Elmārs Daniševskis (E. Daniševska birojs), demontēja daļu vecās skatuves un no tās dēļiem, piepalīdzot Mārtiņam Fībigam un Raimondam Eizenšmitam tapa pamatīgs galds, kur saimei vai draugiem pulcēties muižas sētā, Aija Zūle no Būvindustrijas lielās balvas organizatoru komandas un Baiba Opmane (RERE grupa), nopulējot vecos dēļus un tos nokrāsojot, izveidoja pirmos elementus bērnu laukumam, viņas krāsoja arī caurules, kuras vēlāk bērni laukumā varēs izmantot kā mūzikas instrumentus – stabules.

To visu izdevās paveikt arī tāpēc, ka talciniekiem bija līdzi profesionāļu darba instrumenti.

Savukārt Knauf netika  klātienē, bet muižas saimniekiem dāvā būvmateriālus, kuri noderēs terases izbūvei.

Muižas teritorijas piknika vietā lietus dēļ neizdevās pasēdēt, bet saimnieki talciniekus pacienāja ar ļoti gardu zupu, oglēs ceptiem kartupeļiem un grilētu gaļu, kā arī ar daudziem citiem pašu gatavotiem gardumiem.

Muižas saimniekiem talcinieki novēl veiksmi un izdošanos, jo darba ir tik ļoti daudz!

 

Talkā piedalījās, fotografēja un aprakstīja – Mārīte Šperberga, Latvijas Būvinženieru savienība, Būvindustrijas lielās balvas vadītāja

 

 

Comments are closed.