Ceremonijā VEF Kultūras pilī 14. oktobra vakarā 12 būvniecības profesionāļi saņēma valstī augstāko nozares apbalvojumu – 2020. gada Būvindustrijas lielo balvu Pamatakmeni.

“Patiess gandarījums sveikt nacionālās labklājības objektu – skolu, kultūras, mākslas un veselības būvju, ostu, lidostu un infrastruktūras radītājus,” saka Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

‘’Profesionāļi, kuri šovakar saņem balvu par mūža ieguldījumu būvindustrijā, pelnījuši īpašu pateicību. Gan par ilggadīgu darbu profesijā un skolojot darba turpinātājus, gan par spēju saglabāt profesionālo kodolu un patību cauri padomju okupācijas laika ideoloģijas un cita veida absurdām prasībām,’’ uzrunā apbalvojuma nominantiem pauž Valsts prezidents Egils Levits.

Pamatakmeņus titulu Gada inženieris un Gada arhitekts saņēmējiem pasniedza vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kurš apsveikuma uzrunā teica: ‘’Būvniecības nozarē strādājošajiem jāapvieno fiziskas lietas – materiāli, zeme, pamatakmeņi – ar cilvēku sapņiem, redzējumu, vēlmēm un vajadzībām. Turklāt tas jādara tā, lai rezultāts apmierinātu cilvēkus arī nākotnē. Tā ir milzīga atbildība un milzīgs prieks, ko redzu apbalvoto sejās. Šodien apbalvojam tos, kuri sapņus pārvērtuši spilgtos sasniegumos.’’

 

Kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā Pamatakmeni, diplomu un nozīmīti saņem: pensionēts arhitekts, arhitektūras doktors Gunārs Asaris;

SIA Celmiņa būvkonstrukciju projektēšanas birojs valdes priekšsēdētājs Valters Celmiņš;

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Arhitektūras un būvniecības katedras asociētais profesors Andris Šteinerts;

SIA Inženierbūve valdes loceklis, tiltu inženieris Andris Gailis;

Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieka vietnieks, galvenais būvuzraugs Leonards Dubkevičs;

Rīgas Celtniecības koledžas kursa Būvkonstrukcijas docētāja, studentu pētījumu vadītāja, būvnieku grupu kuratore Rūta Vanaga.

 

Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu būvindustrijā saņem:

SIA LBS-Konsultants galvenā ekspertīzes speciāliste Mirdza Treija;

Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības sertificēšanas komisijas eksperts Indulis Nollendorfs;

SIA PKE valdes locekle, komercdirektore, sertificēta būvspeciāliste Anna Ķuzāne;

SIA Sakret Plus valdes loceklis, būvķīmijas ražošanas speciālists Valentīns Kokorevičs;

Būvniecības valsts kontroles biroja būvdarbu kontroles vecākais eksperts Pēteris Gode;

SIA AG Consult valdes priekšsēdētājs Jurijs Aganovs.

 

Kategorijā Gada inženieris un Gada arhitekts Pamatakmeni, diplomu un nozīmīti saņem:

Gada arhitektiIlze un Reinis Liepiņi, SIA Sudraba arhitektūra vadītāji;

Gada projektu vadītāji:

Kārlis Misiņš, SIA RERE būve,

Ingus Baumanis, SIA Velve projektu direktors,

Roberts Rēboks, SIA Merks,

Jānis Zilgme, SIA Merks celtniecības direktora vietnieks;

Gada jaunais inženieris Dāvis Golds, SIA Inženieru birojs Kurbada tilti transportbūvju būvinženieris, projektētājs un būvuzraugs.

Šajā kategorijā apbalvotie dosies ceļojumā uz Igauniju kopā ar Ramirent.

 

Atzinības rakstu kategorijā Gada inženieris un Gada arhitekts saņem:

SIA RERE Meistari būvdarbu vadītājs Jānis Rozenbergs,

SIA Septiņi kvadrātmetri arhitekte un dizainere, kuratore un pētniece Dina Suhanova,

AS LNK Industries būvprojektu vadītājs Romans Baranovs,

SIA Selva būve tāmētājs Alvis Auga,

SIA Merks atbildīgais būvdarbu vadītājs Helmuts Ritums,

SIA Kamenes un SIA Taku meistars valdes loceklis Ivars Grundmanis,

Arhitektu biroja ĒTER līdzdibinātāja Dagnija Smilga,

SIA RERE Būve projektu vadītājs Reinis Zecmanis,

Cobalt Ltd. arhitekts un dizaineris Ints Menģelis, Baku, Azerbaidžāna,

AS LNK Industries civilo un infrastruktūras objektu būvdarbu vadītājs Aleksandrs Kļimovs.

Būvindustrijas lielās balvas partneru un atbalstītāju speciālās balvas saņēma Alvis Auga no Bauroc, Roberts Rēboks no Knauf, Ingus Baumanis no ThermoWhite, Dagnija Smilga no portāla buvlaukums.lv un Būvniecības mārketinga grupas.

 

Titulu Gada students 2020 un naudas balvu saņem:

bakalaurs Raimonds Bogdanovičs, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūts;

maģistrs Raivis Jānis Mucenieks, RTU Arhitektūras fakultāte.

Apbalvojuma šīs nominācijas atbalstītāja “Peri” favorīts  ir Raivis Jānis Mucenieks, bet  “Primekss” favorīte ir Lāsma Ratnika, Rīgas Tehniskā universitāte, Būvniecības Inženierzinātņu fakultāte, Būvmehānikas katedra.  Viņiem abu uzņēmumu lielākā atzinība.

Vērtētāju atzinības raksts Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes bakalaurei Ksenijai Sapegai no Baltkrievijas. Nominācijas atbalstītāja PERI balvu saņēma Raivis Jānis Mucenieks, Primekss balvu – Lāsma Ratnika no RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvmehānikas katedras. Titulam bija pieteikti 11 absolventi no RTU, LLU un RISEBA.

 

Sabiedrības balsojumā mājaslapā lielabalva.lv visvairāk balsu – 7146 no 17 999 reģistrētajām – saņēma Ingus Baumanis. Interneta balsojumā par Gada studentu visvairāk balsu ir Raimondam Bogdanovičam – 912. Kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā visvairāk balsu Rūtai Vanagai – 889. Viņi saņēma simpātiju balvas.

 

Būvindustrijas lielās balvas ceremoniju organizē Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. Balvai pieteikto materiālus pētīja un lasīja 46 vērtētāji. Būvindustrijas lielā balva 2020 notiek, pateicoties galvenajam partnerim Bauroc, sadarbības partneriem Knauf, PERI, Paroc, ThermoWhite, Primekss, CMB, atbalstītājiem RERE Grupa, Sakret, Ramirent, Velux Latvia, Firma L4, Reaton, kā arī mediju partneriem – žurnālam Būvinženieris, buvlaukums.lv, buvbaze.lv, abc.lv, building.lv, Laiks Mājai.

 

Comments are closed.