Apbalvojuma “Būvindustrijas lielā balva” – “Pamatakmens” saņēmēji dodas ceļojumā ar “Knauf” skatīt Elbes filharmoniju un citas būves Hamburgā un Vilhelmsburgā

 

17.septembra rītā uz Hamburgu devās Būvindustrijas lielo balvu “Pamatakmeni” un gada laureātu titulus kategorijā “Gada inženieris/arhitekts” saņēmušie:

“Gada jaunais inženieris” – AS “UPB” būvinženieris Matīss Sakne;

“Gada jaunais arhitekts” -“Mailītis Arhitekti”arhitektu biroja arhitekts, uzņēmuma vadītājs, dibinātājs Austris Mailītis,

“Gada inženieris”- LLU Arhitektūras un būvniecības katedras vieslektors, SIA “Vimbas MF”valdes loceklis Mārtinš Fībigs,

“Gada inženieris”  – AS “UPB”stikloto risinājumu projektēšanas inženieris Guntars Roga,

“Gada inženiere” – SIA “RERE Būve”projektu vadītāja Natālija Peņugalova,

“Gada būvuzraugs” – SIA “CMB”valdes loceklis, sertificēts ēku un inženiertīklu būvuzraugs Māris Briška.

Apbalvojuma BŪVINDUSTRIJAS LIELĀ BALVA 2018 ģenerālsponsors SIA “BAUROC”, sponsori: SIA „Knauf”, SIA “Peri”, AS “Būvuzņēmums Restaurators”, SIA “Paroc”, SIA “Skonto būve”,SIA “Saint – Gobain celtniecības produkti”un atbalstītājiem:SIA “RERE GRUPA”, SIA „Sakret”, „Ramirent Baltic” AS Rīgas filiāle, SIA “CMB”, SIA “Doka Latvia”, mediju partneriem: abc.lv, būvlaukums.lv, buvbaze.lv, “Būvinženieris”.

Apbalvojuma pasniegšanu organizē Latvijas Būvinženieru savienība un tās izdotais žurnāls “Būvinženieris” sadarbībā ar būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām.


Laureātu ceļojums kopā ar “Knauf”. 1. diena, 2018. gada 17. septembris.

17.septembrī rītā  uz Hamburgu devās Būvindustrijas lielo balvu “Pamatakmeni” un gada laureātu titulus kategorijā “Gada inženieris/arhitekts” saņēmušie: “Gada jaunais inženieris” – AS “UPB” būvinženieris Matīss Sakne; “Gada jaunais arhitekts” –“Mailītis Arhitekti”arhitektu biroja arhitekts, uzņēmuma vadītājs, dibinātājs Austris Mailītis, “Gada inženieris”- LLU Arhitektūras un būvniecības katedras vieslektors, SIA “Vimbas MF”valdes loceklis Mārtinš Fībigs, “Gada inženieris”  – AS “UPB”stikloto risinājumu projektēšanas inženieris Guntars Roga, “Gada inženiere” – SIA “RERE Būve”projektu vadītāja Natālija Peņugalova, “Gada būvuzraugs” – SIA “CMB”valdes loceklis, sertificēts ēku un inženiertīklu būvuzraugs Māris Briška.

Šī ekskursija iesākās ar Hamburgas apskati gides pavadībā. Hamburga ir ļoti skaista zaļa pilsēta, kuras attīstība ir precīzi pārdomāja un vērsta uz saprātīgu un ekonomisku vietējo resursu izmantošanu, sākot ar senā saglabāšanu, atjaunošanu, pārbūvēšanu un lietderīgu izmantošanu, turpinot ar jauno – mūsdienīgu, efektīvu un ļoti īsos termiņos uzbūvēto. Laureāti varēja iepazīt, kur vēsture satiekas ar jauno būvniecību, tad sekoja brauciens pa Elbi ar kuģīti, ekskursija Elbes koncertāles teritorijā un koncerts (Haidna, Šonberga un Mocarta mūzika).

“Kādreiz pilsētu simboli bija katedrāles – tagad tās ir koncertzāles. Īpaša un interesanta ēka ir Elbes Filharmonija. Tā ir neparasta un izteiksmīga – Hamburgas jaunais simbols. Piemērs tam, kā laba arhitektūra var rosināt un uzlabot reģiona kultūras, tūrisma un ikdienas dzīvi, veicināt pilsētas atpazīstamību un labklājību. Interesanti bija novērtēt filharmonijas zāles lieliskās akustiskās un vizuālās kvalitātes simfoniskās mūzikas koncertā, “ saka Austria Mailītis


Laureātu ceļojums kopā ar “Knauf”. 2. diena, 2018. gada 18. septembris

18.septembra rīts iesākās ar Vilhelmsburgas apbūves koncepta iepazīšanu vēsturisko ēku izmantošanā, sociālajām mājas, jaunajiem kvartāliem, moduļu ēkām. Pirms došanās mājup bija iespēja nokļūt būvlaukumā Hamburgā, kur top izdevniecības “Springer” birojs.

“Profesionāli interesants un iedvesmojošs bija Būvniecības Ekspozīcijas rajona apmeklējums.

Iespaidīgais, monumentālais Hitlera laikā celtais militārais bunkurs pārveidots par alternatīvās enerģijas ražotni ar publiski pieejamu jumta restorānu. Hamburgas arhitekti un plānotāji ir spējuši šo būvi atbrīvot no nomāktības un padarīt par kaut ko cilvēcīgu, bet joprojām iespaidīgu.

Interesanti bija redzēt arī Hamburgas sociālās programmas ietvaros celtos dzīvojamos rajonus, kur bez dzīvojamām mājām ar gudru domu veidoti arī pagalmi, parki, komūnas dienas centri, kā arī darbnīcas mazajām industrijām. Vērtīgi bija redzēt arī eksperimentālās, enerģiju taupošās dzīvojamās ēkas – zemu izmaksu koka paneļu būves, ēkas uz ūdens, aļģu, alternatīvo saules paneļu un citas inovatīvās būves,“ atzīst “Gada jaunais arhitekts” Austris Mailītis.

Paldies “Knauf” lieliski saplānoto ekskursiju, fantastikso koncertu Elbes filharmonijā un iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus..

Ģenerālsponsors

Sponsori

Atbalstītāji