Ceremonijā VEF Kultūras pilī 13. oktobra vakarā divpadsmit būvniecības nozares profesionāļi saņēma valstī augstāko nozares apbalvojumu Būvindustrijas lielo balvuPamatakmeni un vairāki citi tika sveikti, jo izpelnījušies 49 nozares profesionāļu atzinību.

“Cilvēki, kas nominēti apbalvojuma saņemšanai, ir pelnījuši vislielāko cieņu par to, ko ir veikuši savā darbā, un arī par to, ko vēl veiks. Svarīgi, ka tieši kolēģi viņus ir izvirzījuši, tātad atzinuši par labākajiem un zinošākajiem speciālistiem. Esmu pārliecināts, ka pandēmija beigsies un nākamgad, desmitajā reizē, mēs varēsim tikties daudz kuplākā skaitā,” saka Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits.

Lai sveiktu nominētos, katru gadu uz ceremoniju ierodas Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) izpilddirektore Dana Reizniece-Ozola, kas šogad kļuvusi par Būvindustrijas lielās balvas patronesi. Kas kopīgs šaham ar būvniecību? Ļoti daudz kas, ne tikai loģiskā un stratēģiskā domāšana, arī nepieciešamība un prasme pārredzēt visu laukumu.

“Runājot par mūsdienu būvindustrijas nozari, bieži lieto divus jēdzienus – energoefektivitāte un gudrās būves. Energoefektivitātei ir liela nozīme, enerģija ir jātaupa. Taču būvindustrijā ir viens brīdis, kad enerģiju nedrīkst taupīt, tā ir jāiegulda – tas ir radīšanas process. Lai uzbūvētu būvi, jāiegulda milzum daudz enerģijas, darba, sviedru, mīlestības, rūpju un uztraukuma. Visi astoņi nominētie laureāti par mūža ieguldījumu būvindustrijā ir tieši tādi cilvēki, kas ir enerģijas pilni un radījuši simtiem energopilnus objektus. Arī gudrajām būvēm vēlos pamainīt definīciju. Tās ir būves, kurās ir ielikta pieredze – vai nu tiešā veidā kādā no tiem simtiem objektu, kas ir radīti, vai ar audzēkņu palīdzību, mācot jauno paaudzi,” atzīst Dana Reizniece-Ozola.

Kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā Pamatakmeni, diplomu un nozīmīti saņēma būvinženieris, ilggadējs Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, vairāku simtu tiltu projektu autors – būvinženierisRaimonds Maslovskis, AS Ceļuprojekts padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gulbis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Būvkonstrukciju katedras asociētais profesors Jānis Kreilis, SIA Glamma tehniskais direktors Mihails Glazunovs, SIA Arhitektu birojs Vecumnieks & Bērziņi līdzīpašnieks, arhitekts Edvīns Vecumnieks.

Kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā atzinības rakstu par mūža ieguldījumu būvindustrijā saņēma AS LNK Industries būvdarbu vadītājs Aleksandrs Kvaša un SIA Būvuzraugi LV atbildīgais būvuzraugs Aleksandrs Frolovs.

Kategorijā Gada inženieris un Gada arhitekts Pamatakmeni, diplomu un nozīmīti saņēma Gada arhitekti SIA Arhitekta J. Pogas birojs arhitekti Astra un Juris Pogas, Gada projektu vadītājs – Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde projektu vadītājs Raido Blumbergs, Gada projektu vadītājs SIA Skonto Būve un SIA Skonto Construction vecākais projektu vadītājs Jānis Kreicburgs, Gada projektu vadītājs SIA RERE Būve projektu direktors Arvis Mūrnieks, Gada projektu vadītājs – SIA Skonto Plan Ltd projektu vadītājs Māris Sīmanis, Gada jaunais inženieris – AS LNK Industries būvdarbu vadītājs Matīss Pastars.

Kategorijā Gada inženieris un Gada arhitekts atzinības rakstus saņēma SIA RUUME arhitekti arhitekte Liene Adumāne-Vāvere, SIA CMB būvuzraugs Matīss Keivs, VAS Valsts nekustamie īpašumi būvuzraudzības daļas vadītājsArnis Minikovičs, SIA RERE Vide projektu vadītājs Edgars Krastiņš, SIA Tilts būvdarbu vadītāja Anna Mežecka, SIAĪsliena V būvuzraugs Armands Bankovs, SIA Selva Būve būvdarbu vadītājs Raivis Stalažs, SIA Aqua-Brambis vecākais inženieris Edgars Lankups, AS A.C.B projektu direktors Andris Miezis, AS Ceļuprojekts projektētājs Edgars Pauls, SIA MM61 būvuzraugs Mihails Murāns, SIA Ceļu inženieri būvuzraugs Rolands Šteinbergs, SIA Skonto Plan Ltdprojektēšanas inženieris Aigars Rašmanis, SIA Būvinženieru konstruktoru birojs būvkonstrukciju projektētājs Didzis Žīgurs.

Apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva sadarbības partneru speciālā balva no Knauf piešķirta Ramonai Vētrai, no ThermoWhite – Lienei Adumānei-Vāverei un Ramonai Vētrai, no Sakret – Lienei Adumānei-Vāverei, no Bauroc – Mārtiņam Straumem, Lienei Adumānei-Vāverei, Arnim Minikovičam, Edgaram Krastiņam, Astrai un Jurim Pogām, Jānim Kreicburgam, Arvim Mūrniekam, Matīsam Pastaram.

Būvindustrijas lielās balvas vērtētāju piešķirto titulu Gada students un naudas balvu no Peri saņēma Mareks Petrovskis,maģistrs no Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes, un Didzis Lipšāns, bakalaurs no Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes.

Sabiedrības balsojumā mājaslapā lielabalva.lv visvairāk balsu kategorijā Mūža ieguldījums būvindustrijā saņēma Jānis Kreilis, kategorijā Gada inženieris un Gada arhitektsMatīss Pastars un Aigars Rašmanis, bet nominācijā Gada studentsRamona Vētra no Rīgas Tehniskās universitātes Neklātienes departamenta Būvražošanas institūta Būvražošanas katedras.

 

Apbalvošanas ceremoniju var noskatīties Latvijas Būvinženieru savienības mājaslapā: https://buvinzenierusavieniba.lv/blb-2021-apbalvosanas-ceremonija

 

Apbalvojuma pasniegšanu devīto gadu organizē Latvijas Būvinženieru savienība un žurnāls Būvinženieris sadarbībā ar būvindustrijas nevalstiskajām organizācijām un valsts institūcijām.

Apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva galvenais partneris: Knauf, sadarbības partneri: Bauroc, Peri, Paroc, CMB, Velux, ThermoWhite, atbalstītāji: RERE Grupa, Sakret, Ramirent, Firma L4, mediju partneri: žurnāls Būvinženieris, buvbaze.lv, buvlaukums.lv, abc.lv, building.lv, Laiks Mājai.

 

Mārīte Šperberga – apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva vadītāja

Foto: Jānis Puķītis
IK JPFOTO
Comments are closed.